Sherbimet në Hotel në Selanik

a.d. Imperial Palace Hotel është i vendosur në zemër të qendrës tregtare dhe historike të Selanikut, në zonën e quajtur Colombou, emeruar pas kuzhinierit te njohur italian Jiakomo Colombo, i cili krijoi një Restorant – Hotel atje, në fund të shekullit të 19-të. Në shkurt 2001. Z. Angelos Delis dhe familja e tij, pas shumë viteve të aktivizimit në sektorin e prodhimit dhe tregtisë së industrinë e veshjeve, zgjeruan biznesin e tyre në shërbimet e strehimi dhe krijuan a.d. Imperial Palace Hotel në qendër të qytetit.

Sherbim ne dhome

Bar-Restaurant Hotels Thessaloniki

Kafe – Bar

Restaurant

Zona TV

Makina me qera

Lavatrice

Peshore valixhesh

Posta

Hartat e qytetit

Kujdesi per foshnjat*

Floktore*

Zona e femijeve*

Recepsion 24 ore

Vendosje bagazhesh

Hotel butik

3 ashensore

Zona kompiuter

Bufe mengjesi

Kutia e ndihmes se shpejte

Mengjes ne dhome

Hekur dhe tavolina

Fax, printer, skaner

Ndertese antisizmike

Dhoma pa duhan

Masazh ne dhoma*

Akses i lehte ne transportin publik

Wi-Fi falas dhe akses interneti

Dhoma takimesh – Salla konferencash

Parkim privat me vlere ekstra 10€ ne dite

Parkim i limituar perballe hotelit

Historia e a.d. Imperial Palace Hotel

1996

Family-Hotels-Thessaloniki-Center-4-stars-Hotel-Thessaloniki-Greece_4550

Ndertimi i a.d. Imperial Palace Hotel

Z. Angelos Delis dhe familja e tij fillojnë ndërtimin e a.d. Imperial Palace Hotel në qendër të Selanikut, në zonën e quajtur Colombou. Ndërtesa është e vendosur në zemër të qytetit, me fasadë te restauruar me dizenjim neoklasik dhe dekorim.

a.d. Imperial Palace Hotel hapja e madhe

2 Shkurt 2001

a.d. Imperial Palace Hotels Thessaloniki Center 4 Stars Greece Hotel Lobby_109

Ndertese e bukur neoklasike

Në shkurt të vitit 2001 a.d. Imperial Palace Hotel hap dyert e tij për publikun. Ky është një Hotel me katër yje në Selanik, gati të presë dhe të ofrojë shërbimet për mysafirët e tij. Në lidhje me fasaden neoklasike te ndërtesës dhe me përpjekje të gjata për të ruajtur stilin neoklasik në pjeset e brendshme, z. Delis dhe familja e tij kan arritur të krijojë një hotel të veçantë që përmbush të gjitha kërkesat e vizitorëve modern në një mjedis të veçantë të mikpritjes miqësore dhe të ngrohtë.

Mirëpresim mysafirët tanë të parë
 • Me pelqeu luksi I dekorimeve ne dhoma me engjej te pikturuar ne tavan dhe mini bari. Parkim afer hotelit 24 ore. Stafi mundohet te permbushe nevojat e te gjitheve…ne pergjithesi shum e kenaqur…

  Sofia Madrid-Spain
 • Lokacioni është, qasja e shkëlqyer të drejtpërdrejtë në qendër të qytetit të portit dhe pranë zonës tregtare .Breakfast ishte e shkëlqyer me produkte të freskëta dhe të cilësisë. Stafi i gatshëm për të na shërbyer pa qenë të shtrënguar. Dhoma të rehatshme, të pastër dhe të pajisur plotësisht.

  Maria-Cristina Prague Portugalisht Republic
 • Wifi shumë e mirë në të gjitha fushat e hotelit. Sjellshëm, miqësore dhe të dobishme staff.Luxury dhe dekoratë Boutique në çdo cep të hotelit. dhoma shumë të pastër. të shpejtë dhe të heshtur ashensor. vend shumë i përshtatshëm.

  Marine Oslo -Norway
 • shërbim i shkëlqyer dhe të shpejtë për të gjitha kërkesat tona nga stafi i pritjes. mëngjes të pasur, stafi miqësore dhe të mahnitshme. dhomë të madhe, të pastër, me sistem shumë të mirë të ajrit të kondicionuar dhe shumë të shpejtë Wi-Fi. qasje të drejtpërdrejtë në rrugët më të madhe tregtare e Selanikut. Pranë Kulla e Bardhë dhe në qendër të qytetit.

  Luzi Firenze-Itali

Vizitorët e fundit 90-ditorë të vlerësimit

0
Booking.com
0
Hrs.com
0
Trivago.com
0
Tripadvisor.com
0
Google.com
0
Kayak.com

Dëshironi të shkarkoni Udhëzuesin turistik të Selanikut falas?